Kurz psychickej sebaobrany v Reg.centre Banská Bystrica

Ilustračný obrázok

Kurz psychickej obrany 8. - 29.11.2016 KC Fončorda.

Dievčatá zo SPOSA BB Ivka a Majka sa cítili medzi dievčatami z AKSENU veľmi príjemne. Kurz psychoobrany nás veľa naučil. O taktikách sveta , v ktorom žijeme, mnohých rizikách. Naučil nás však aj veľa stratégií a možností, ktoré určite využijeme v bežnom živote. Spoločné cvičenia s príjemnými ženičkami a mnohé postrehy a prežívania života. Humor a kus životnej múdrosti, ktorú sme si od vás Akseňáčky odniesli a to, že aj my sme boli pre vás obohatením. Tešíme sa na ďalšie akcie.

Dakujeme .


AkSen o.z. Vám nedovolí byť osamelým!

Stalo sa to aj mne!

Zrazu sa z ničoho nič prehupnete z normálneho života až na nejakú pomyselnú cieľovú čiaru. A ste za ňou. Zo dňa na deň je z Vás dôchodca.

Dôchodca so všetkým, čo k tomu patrí. Nižší príjem, dlhšie spanie, žiadne naháňanie sa
do práce a čas. Zrazu máte toľko času, že neviete, čo s ním.


Etikoterapia - mimoriadne v AkSen Piešťanoch

Ilustračný obrázok

Etikoterapia je autoterapiou, pretože každý hľadá a môže objaviť iba pravdu sám o sebe a preberať tak zodpovednosť sám za seba a za svoje myšlienky aj činy.

Je autognostickou, sebapoznávacou metódou. Etikoterapiou človek rozpoznáva, ktoré jeho postoje sú správne a ktoré nie vzhľadom na cieľ života. V ich dosahovaní mu bránia toxické postoje a naučené schémy, často odovzdávané z generácie na generáciu. Napríklad sebaspochybňovanie, sebaodmietanie, sebanenávisť, alebo bezmocnosť.

(Vladimír Červenák)


Pozitívna energia našej mysle

Ilustračný obrázok

Dnešná situácia takmer núti k tomu, aby sme sa znovu rozpamätali na staré spôsoby liečenia – a tým zamerali svoje myšlienky a život viac na vnútro, na cit a dušu.Veľkí znalci liečenia ľudstva – Egypťania pred 5000 rokmi, Galenus, Hippokrates, Paracelsus, Hildegard von Bingen a mnoho iných – totiž vedeli, že každá nemoc má vnútornú, duševnú príčinu.

Pozitívna energia našej mysle je veľmi dôležitá pre naše bytie aj našich blízkych.


Predsavzatia

Milí AkSeňáci,

máme za sebou jedny z najkrajších sviatkov v roku, Vianoce. Slávnostne sme oslávili príchod Nového roku 2013. O tom aký by tento rok mal byť, ste určite už veľa počuli, prípadne čítali. Ale aký bude ten Váš rok 2013? Máte vytvorené plány? Dávate si novoročné predsavzatia? Je čas, kedy si mnohí z nás  vytvoria plány, čo chcú v Novom roku dosiahnúť, zmeniť. Mohli by sme preto spolu vytvoriť zoznam najčastejších predsavzatí do Nového roku. Takže aké sú tie Vaše obľúbené?? 


Športom a PC proti Alzheimerovej chorobe?

Ilustračný obrázok

Naši milí seniori.

Máme za sebou krásny slnečný víkend a určite mnohí z Vás využili teplé počasie na prechádzku, alebo menší či väčší výlet do prírody. Určite Vás preto osloví informácia, o ktorú sa chcem s Vami podeliť.


Deň matiek!

Milé seniorky!

Nakoľko mnohé z Vás sú matky, babičky či prababičky k Vášmu dnešnému sviatku Vám chceme popriať všetko najlepšie a zároveň Vám priniesť aj niekoľko informácií o vzniku Vášho dňa.


Psychológia - Násilie na senioroch.

Ilustračný obrázok

V zahraničí je problémom občasné zlé zaobchádzanie so starými ľudmi ich opatrovateľmi, prechádzajúce až do násilia. Poukazuje na to i nedávna štúdia uverejnená v Anglicku. A čo u nás??? Máte skúsenosti, alebo problémy? Napíšte nám.


Domáce násilie

ČO MÔŽE POLÍCIA
Proti násiliu, ktoré páchajú na ženách ich partneri, môže najúčinnejšie zasiahnuť polícia, ktorá je povinná reagovať na každé núdzové volanie o pomoc na linku 158 (resp. 112). Polícia môže vstúpiť do bytu, ak sú ohrozené životy a zdravie, hrozí závažná škoda a vec neznesie odklad. Súhlas násilníka so vstupom do bytu, ktorý vlastní či inak užíva, nie je potrebný. Polícia môže zaistiť osobu, ktorá svojím konaním bezprostredne ohrozuje život, zdravie alebo majetok (spočiatku aspoň na 24 hodín) a navrhnúť ďalšie opatrenia. -


Zaujímavosti

Rozdiely v dožívaní
Rozdiely medzi mužmi a ženami ovplyvňujú genetické, hormonálne, metabolické, socioekonomické príčiny. Priemerná dĺžka života je podľa celosvetového porovnávania vyššia u žien, v rozvinutých krajinách predstavuje 80 rokov. U žien sú najvyššie hodnoty priemernej dĺžky života v Japonsku. V rozvojových krajinách je to 50 rokov.

Priemerná dĺžka života u ženy je 77,6 rokov u muža 69,6 rokov. Len v niektorých krajinách sa vyššieho veku dožívajú muži, ide o Nepál, Libéria, Bangladéš.