Poďakovanie seniorom

  • Autor: AkSen o.z.

Zábavný večer stretnutia seniorov v Banskej Bystrici

Ilustračný obrázok

Večer seniorov 21.10.2016

Dlhý rad nedočkavých hostí pred jedálňou, v ktorej sa podujatie konalo, bol dôkazom toho, že o podujatie bol veľký záujem. Druhý ročník obľúbeného podujatia  “Večer seniorov” sa zapísal do sŕdc nielen Radvančanom, ale obyvateľom z celého mesta pod Urpínom.  Mesiac október je mesiacom úcty k starším a aj to bol jeden z dôvodov prečo sa ho občianska rada Radvaň rozhodla zorganizovať. Podujatie navštívilo takmer 150 “skôr narodených” Bystričanov, čo vôbec nie je málo.

Kultúrny večer otvorili Erika Karová a Anton Jankovič z občianskej rady Radvaň a privítali hostí. Pozdraviť hostí a prečítať list od primátora mesta Jána Noska prišiel viceprimátor Martin Turčan. Príjemnú a veselú náladu priniesli dievčatá z Tanečnej školy Janette Fáberovej, ktoré svojimi latino tónmi dostali do rytmu nejedného hosťa. Pani Holécyová z Akadémie umení sa prihovorila k hosťom a zazneli krásne tóny harmoniky v podaní Tomáša Valíčka a pri pesničke Čerešne sa rozochvelo nejedno srdiečko.

Ozdobou podujatia bolo spevácke vystúpenie obľúbenej banskobystrickej speváčky Soni Kopčanovej, ktorá roztancovala celú sálu. Spolu s ňou na piesne Nemožná či Dlouhá noc spievalo a tancovalo nemálo seniorov, ktorí si to užívali. To že mali vedľa seba odložené palice im vôbec neprekážalo. Na ľudovú nôtu zahrala ľudová hudba Vrštek z Banskej Bystrice a spevák Jozef Mak vniesol podujatiu výbornú atmosféru.

Nechýbalo občerstvenie, koláčiky a kávička. Aj tento rok bola vyhlásená súťaž O najlepší koláč. Prihlásených bolo až 16 koláčov od výmyslu sveta ako fazuľová torta, krémešky, tvarohové rezy, bábovka, perníčky…… Porota to mala veru ťažké. Víťazstvo a krásnu cenu  si tento rok odniesla p. Kapustová za koláč tvarohová krémeška. Druhé miesto za fazuľovú tortu obsadila pani Rusnáková a tretím koláčom grahamové rožky a tvarožník prekvapila porotu p. Vicenová.

 

Lákadlom bola ako každý rok tombola, ktorú dostali pri vstupe všetci návštevníci podujatia. Vďaka sponzorom boli tento rok krásne ceny.

“Podujatie sa občianska rada rozhodla zorganizovať, pretože si myslíme že v meste sa organizuje málo podujatí pre starších Bystričanov a aspoň takto by sme im chceli dať najavo, že nám na nich záleží. Prekvapila nás bohatá účasť a nemohli sme z kapacitných dôvodov na podujatie prijať všetkých záujemcov o podujatie. Vďaka členom občianskej rady Antona Jankoviča, Miroslavy Kamenskej, Anny Povinskej, Anny Švecovej, Nadeždy Bielikovej, Mariána Fábera s manželkou a Romana Miškára, ktorí pomáhali s organizáciou sa mohlo toto krásne podujatie uskutočniť. Veríme, že prinieslo krásne zážitky a už teraz sa tešíme na podujatie o rok!”

povedala Erika Karová z občianskej rady Radvaň.

Tohtoročnou novinkou bola prezentácia vlastnej tvorby. Záujem pochváliť sa svojou prácou bol obrovský a veru bolo sa čím chváliť. Vystavené dečky, výšivky, paličkovanie, vyšívané obrázky, vianočné dekorácie a mnoho iného prinieslo večeru príjemnú atmosféru.

Organizátori sa rozhodli aj tento rok obdarovať pamätnou knihou o Radvani najstaršieho návštevníka podujatia, ktorým sa stal p. Peter Synovec vo veku úctyhodných 91 rokov. Želáme mu veľa zdravíčka!

 

PrílohaVeľkosť
dsc_0103.jpg439.54 KB
aksenaci.jpg6.53 MB
dsc_0082.jpg401.06 KB
dsc_0275.jpg407.7 KB
dsc_0492.jpg284.5 KB
dsc_0526.jpg382.71 KB
dsc_0504.jpg348.7 KB
dsc_0118.jpg408.67 KB
dsc_0058.jpg430.21 KB
vystavka_rucnych_prac.jpg6.63 MB
dsc_0306.jpg345.76 KB
dsc_0228.jpg360.95 KB

Komentáre

senka1

informácia o akcii pohyb je zdravie seniorfitnes velmi doporučujem:
http:// pohybjezdravie.sk/registracia-sf/