ONLINE STRETNUTIA

Ilustračný obrázok

Už bolo dosť samoty pri televízore, rozhlase, v prírode. Doma. Príďte medzi nás do obývačky. Vytvorili sme ONLINE OBÝVAČKU APOLIN na Zoome. Po skúšobných dvoch týždňoch Vás smelo pozývame na naše pravidelné stretnutia.

Pri rozhovoroch, pri cvičení, pri poradenských službách,...

Bližšie časy a názvy stretnutí sú tu:

Pondelok 

10:00   Počítačová poradňa

14:00  Klub šikovných rúk

Utorok

10:00   Ruština pre začiat. a mierne pokr.


Vianočný bazár

Ilustračný obrázok

Burza kníh a darčekov je určená pre podporu detí z Cetnra pre deti a rodiny a seniorov. Kúpou knihy alebo vianočného darčeka potešíte srdiečko na Vianočný čas. 

Pri kúpe nad 10 Eur je pre Vás preipravený vianočný punč grátis.

V sobotu 12.12. 2020 od 10:00 do 17?:00 hod a 

v nedeľu 13.12. 2020 od 10:00 do 15:00 hod

sa na Vás tešíme v Apolin v Kursalone PIešťany.

 

Tím AkSen


Mliečny dar z Raja v Malinove

Ilustračný obrázok
AkSen obdaruvával seniorov, ktorí sa zúčastnili Vianočného koncertu organizovaného obcou. Koncertu sa zúčastnilo 120 seniorov, ktorí dostali Vianočný darček - balíček jogurtov z Raja, pripravený dobrovolníkmi z Aksenu. Aksen tak získal priestor na prezentáciu svojich zámerov a cieľov. A pevne verí, že mnoho zúčastnených aktívnych seniorov akcia oslovila natoľko, že sa čoskor stanú našimi členmi...

Je tu novinka! Burza pomoci

Ilustračný obrázok

Každý môže niečo ponúknuť a každý niečo potrebuje. Keď sa tieto dva svety stretnú, prináša to radosť obom stranám. Ponúkame vám inovatívnu Burzu pomoci na zintenzívnenie aktívnej susedskej i nesusedskej pomoci. 

Poskytovaná pomoc (resp. zadávanie nových námetov) môžu sympatizanti do 50 rokov aj členovia AkSen nad 50 rokov. Služba je pre všetkých registrovaných užívateľov našej stránky!

Viac informácií nájdte v našej sekcii:

"Služby pre seniorov" - Burza pomoci.


Darujeme kocúrika TAO

Ilustračný obrázok

 

Naša kamarátka našla v motore auta na parkovisku tohoto fešáka, zobrala ho k veterinárovi na odčervenie a teraz je v dočasnej domácej starostlivisti u jednej dobrej dievčiny. Dostáva vitamíny, už je v plnej sile a vymýšľa osto-šesť.

Tao je naučený na záchod a má veľmi rád spoločnosť.

Ak by mal niektorý senior záujem o kocúrika napíšte na adresu aksen@aksen.sk


Staromestská prepravná služba, alebo Senior taxi v BA!

Ilustračný obrázok

Staromestská prepravná služba, alebo Senior taxi, ako ju mnohí familiárne nazývajú, funguje v Starom Meste od októbra. Odvtedy už prepravila stovky spokojných seniorov. Len v prvý mesiac existencie to bolo spolu vyše 50 ľudí.
 Zväčša sa obyvatelia nechávajú odviezť do nemocníc na vyšetrenie alebo k svojim ošetrujúcim lekárom po predpísané lieky či na pravidelné injekcie.


Ako pomôcť seniorom?

Ste veľmi zaneprázdnení? Chceli by ste tráviť viac času s rodičmi, ale Vaša práca Vám to nedovoľuje, alebo ste od nich príliš ďaleko?  Máte pocit, že keby mali kde alebo s kým tráviť voľné chvíle, boli by šťastnejší? Chceli by ste, aby vedeli ovládať niektoré nové technológie, ale nemáte čas ich to naučiť?

AkSen chce pomôcť Vašim rodičom udržať si aktívny životný štýl, zapájať sa naďalej do spoločenského diania, do športových aktivít. No nielen to.

Obráťte sa na nás, ak hľadáte:


Máte doma babičku (dedka)?

  • Máte babičku, ktorej by ste chceli pomôcť, ale neviete ako?
  • Chceli by ste si vypočuť príbehy, o ktorých čítate len v učebniciach dejepisu?
  • Bije vám v hrudi veľké srdce a chcete sa odvďačiť starým rodičom?

Skúste si predstaviť seba, keď budete mať 60. Ovládanie mobilu a laptopu budete mat síce zvládnuté, ale čo nové vynálezy? Možno sa vám na ulici budú zjavovať 3D reklamy a váš supermoderný televízor s veľkou plochou plazmovou obrazovkou bude zapadnutý prachom na povale.


Dobrovoľníci, chcete pomôcť?

Hľadáme dobrovoľníkov na rôzne služby poskytované seniorom:

- sprevádzanie seniorov v zariadeniach na prechádzkach

- uskutočnenie spoločenských podujatí na spríjemnenie pobytu v zariadeniach pre seniorov alebo v kluboch dôchodcov formou speváckeho alebo tanečného vystúpenia

- sprievodcovské služby na výletoch - osobný sprievodca 

- sprevádzanie imobilných seniorov na nákup, k lekárovi a pod.


Canisterapia pre seniorov

Ilustračný obrázok

Dobrovoľníci AkSen poskytujú služby canisterapie na požiadanie v centrách pre seniorov, prípadne na základne individuálnej požiadavky. 

Ak máte záujem dozvedieť sa viac napíšte nám na adresu: aksen@aksen.sk